Zijn mijn patiëntgegevens veilig?
Op dit moment zijn er geen aanwijzingen dat gegevens van patiënten van het BovenIJ betrokken zijn bij het veiligheidsincident bij ChipSoft.
Heeft dit gevolgen voor mijn afspraak of behandeling?
Nee. Afspraken, behandelingen en zorg gaan gewoon door. Patiënten worden door ons gebeld voor het maken van een afspraak.
Heeft u vragen?
Bekijk hier de veelgestelde vragen.
Of neem contact op met het Patiënt Contact Centrum. Bel hiervoor de polikliniek waar u onder behandeling bent en kies in het keuzemenu voor optie 1. De telefoonnummers van de poliklinieken zijn op de contactpagina te vinden.
Het kan soms wat langer duren voordat u iemand aan de lijn krijgt. Wij vragen om uw begrip hiervoor.
We vinden het vervelend dat u mogelijk hinder ondervindt. We proberen de overlast zoveel mogelijk te beperken. We doen er alles aan om, samen met ChipSoft een goede oplossing te vinden